در ادامه بررسی اخبار مشاهیر ، می خواهیم ابتدا بگوییم که بهائیان فرقه ای هستند که از فرقه بابی جدا شده اند. بهائیان خود این دین را یک دین می دانند اما مسلمانان آن را رسمی نمی دانند و آن را فرقه ای منحرف می دانند. از مشاهیر معمولاً افراد مشهور و ثروتمند مانند بازیگران و فوتبالیست ها نیز یاد می شود. بنابراین می توان گفت که مشاهیر بهائی به افراد برجسته و ثروتمند با آیین بهائی اشاره دارند. بیشتر این افراد به محبوبیت شهرت دارند. این شهرت می تواند از نظر اخلاقی ، آموزشی و دینی مثبت یا منفی باشد. در ادامه درباره این گروه ها بیشتر بحث خواهیم کرد ، بنابراین با ما همراه باشید.

5 نفر از مشهورترین افراد مشهور بهایی در ایران

5 نفر از مشهورترین افراد مشهور بهایی در ایران

در ایران ، با وجود اسلامی بودن مردم ، برخی از فرقه ها وجود دارند که بخشی از اقلیت های مذهبی هستند. افرادی که به این فرقه ها اعتقاد داشتند شخصیت های مشهوری نیز داشتند که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

نعیم اصفهانی

یکی از شاعران ایرانی در سال 1272 هجری شمسی در اصفهان متولد شد و پس از چند سال در سال 1334 هجری شمسی در تهران درگذشت. وی یکی از کسانی بود که در اصل مسلمان بود و از تشیع به بهائی گروید. نعیم اصفهانی شعرهای زیادی سروده است که مضامین مختلفی دارند و علاقه مندان زیادی شعرهای او را خوانده اند. اشعار وی از بهترین شعرهای زمان وی بوده است.

حسین امانت

حسین امانت یک طراح و معمار ایرانی است که در کانادا زندگی می کند. وی در سال 1961 در یک خانواده بهایی به دنیا آمد. وی طراح و معمار برج شهید (همان برج آزادی) در تهران است که به عنوان نماد پایتخت شناخته می شود. حسین امانت آثار ارزشمند دیگری نیز داشته است که بسیار جذاب و دیدنی است و در موزه ها به برخی از آنها نیز اشاره شده است.

شمیم بهار

شمیم بهار یکی از نویسندگان ، ناشران و منتقدان ادبی در ایران است. وی در سال 1319 در خانواده ای بهایی به دنیا آمد. وی در حال حاضر زنده است و آخرین اثر منتشر شده وی در سال 1399 “قرن ها گذشته است” نام دارد. شمیم بهار یکی از بزرگترین هنرمندان در زمینه خود است. افراد زیادی مانند او هستند که در حرفه خود برتری درجه یک دارند.

حبیب الله ثابت

حبیب الله ثابت وی که به “ثابت پارسال” معروف است ، یک تاجر ، صنعتگر و کارآفرین ایرانی است که در سال 1282 در تهران متولد شد و در سال 1989 در لس آنجلس درگذشت. او همچنین دارای بهائیت بود ، حبیب الله ثابت مانند هر فرد مشهور دیگری است وضعیت مالی و درآمد بالا. او دو پسر داشت که یکی از آنها درگذشت و دیگری زنده بود.

میرزا عبدالله فراهانی

میرزا عبدالله فراهانی از اساتید برجسته ایرانی در زمینه موسیقی بوده است. وی در سال 1222 متولد شد و در سال 1297 درگذشت. او همچنین دارای بهائیت بود. میرزا عبدالله فراهانی ، مانند هر نوازنده و موسیقیدان دیگری ، آثار هنری بسیار ارزشمندی دارد که بسیاری به کارهای ارزنده وی علاقه نشان داده اند.

این در حالی است که مشاهیر بهائی در ایران بسیار هستند و با این تعداد آنها همیشه اقلیت های مذهبی به حساب می آیند. برای دیدن عکس های مشاهیر بهائی ، می توانید تصاویر آنها را به سادگی جستجو در موتورهای جستجو مشاهده کنید.

فیلم های مشهور بهایی
عبدالبها در دوبلین ، نیوهمپشایر ، 26 ژوئیه 1912

فیلم های مشهور بهایی

در میان بهائیان ، کسانی نیز حضور دارند که در فیلم ها و تئاترها کارگردانی و بازی کرده اند و فیلم های زیبا ، جذاب و معروف را بازی کرده یا کارگردانی کرده اند. این فیلم ها گاه جهانی می شدند و مخاطبان زیادی را به خود جلب می کردند و بینندگان از دیدن این فیلم ها بسیار لذت می بردند. این بازیگران بهایی گاهی نقش های اصلی فیلم را به عهده می گرفتند و به شهرت می رسند. بعضی اوقات کارگردان بعضی از فیلم ها را کارگردان بهایی کارگردانی می کرد.

آهنگ های مشهور بهایی

موسیقی هنری است که در بین همه اقشار جامعه وجود داشته و وجود دارد. موسیقی و ترانه های خوانندگان مشهور بیشترین بازدید و پسندیدن را دارد. در این میان افراد زیادی بوده اند که مدت ها به هنر موسیقی و آهنگسازی علاقه داشته اند. در همین حال ، گروهی از بهائیان در هنر موسیقی و آهنگسازی مشهور شده اند ، که بسیاری از مردم مایل به گوش دادن به آنها هستند. این آهنگ ها را می توان در برخی سایت های ایرانی و خارجی یافت که می توانید برای بارگیری در اینترنت جستجو کنید.

مشاهیر بهایی که شیعه شده اند

از زمان بسیار قدیم ، همیشه افرادی بوده اند که دین خود را تغییر داده اند. این روند با یک سری تغییرات فکری انجام شد. این تغییرات فکری باعث شد تا مردم عقیده خود را تغییر دهند ، دین خود را تغییر دهند و به طور کلی از دین قبلی خود روی برگردانند. در این میان افراد زیادی از مذاهب مختلف به دین اسلام گرویده اند و برخی از آنها از بهائیان به دین اسلام و مذهب تشیع روی آورده و از بهائیان چشم پوشی کرده اند. در میان مشاهیر مشهور بهائی ، مثل همیشه ، کسانی بوده اند که از بهائیت خود به اسلام شیعی روی آورده اند و مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند.

حاشیه مشاهیر بهایی

از زمان بسیار قدیم ، بسیاری از افراد ، از جمله افراد مشهور ، همیشه حاشیه های زیادی درباره خود داشته اند. این حواشی ممکن است واقعی باشد و شایعات باشد. البته شایعه سازی این حاشیه ها بیشتر از واقعی است؛ از آنجا که افراد مشهور معمولاً بیشتر از افراد عادی دیده می شوند ، گزینه های بسیار خوب و جالبی برای افراد سودجو و شایعات هستند. در مورد غیر بهائیان نیز وضعیت به همین منوال بوده است. بسیاری از مشاهیر از هر دین و مذهب در سراسر جهان مانند مشاهیر بهایی همیشه حاشیه ساز و شایعه شده اند. برای دنبال کردن بحث برانگیزترین حاشیه های سال 2021 در این مورد ، می توانید از پیوند موجود استفاده کنید.

مشاهیر بهائی در خارج از ایران

مشاهیر بهایی در خارج از ایران

همیشه مردمی از اقصی نقاط دنیا با مذهب و اعتقادات مختلف بوده اند. به عنوان مثال ، در یک منطقه اسلامی ، همیشه مسیحیان ، بودایی ها ، یهودیان و … وجود داشته است. یا مثلاً در یک منطقه غیرمسلمان مسلمان وجود داشته است. یا مانند هند ، ادیان مختلف با هم زندگی می کنند که به کشور هزار دین معروف است.

اگرچه اقلیت های مذهبی در مناطقی مانند منطقه اسلامی نیز یافت می شوند ، اما بیشتر این آیین ها اسلامی هستند زیرا بیشتر مردم این مناطق مسلمان هستند. در خارج از ایران ، افراد مشهور مشهور با بهائیت زندگی می کنند و برخی از آنها چهره های مشهوری در جهان هستند و چنین افرادی در تمام مناطق یافت می شوند.

اسامی هنرمندان بهایی

اسامی هنرمندان بهایی

در میان فرقه بهائی ، کسانی هستند که به هنر علاقه مند هستند و از رهبران آن رشته محسوب می شوند. هنرهای بسیاری مانند نقاشی ، بازیگری ، ورزش و بسیاری از مشاهیر وجود دارد که بهائیان یکی از آنها هستند. به راحتی می توان گفت که بسیاری از هنرمندان بهایی در همه رشته ها و در سراسر جهان وجود دارند. برای دیدن نام آنها ، می توانید با جستجوی نام آنها به عنوان مشاهیر بهائی در فضای مجازی ، به لیست آنها دسترسی پیدا کنید.

ورزشکاران بهایی

ورزشکاران بهایی

همانطور که گفته شد ، در میان بهائیان هنرمندان زیادی وجود دارند. در این ورزش ها این هنرمندان نیز وجود دارند که از شهرت بالایی برخوردار هستند و از بهترین های آن ورزش هستند. ورزش هایی مانند فوتبال ، والیبال ، بسکتبال و … آنقدر طرفداران دارند که بهائیان در یک گروه قرار دارند.

البته همانطور که گفته شد ، بهائیان در زمینه موسیقی نیز فعالیت داشته اند. در ایران تعدادی از بهائیان در زمینه موسیقی فعالیت داشته اند. خوانندگان بهایی ایرانی و ورزشکاران بهایی ایرانی فعالیت چندانی ندارند. اکثر بهائیان خارج از کشورهای اسلامی در زمینه های مورد علاقه خود فعالیت دارند.

سوالات متداول

 1. بهایی چیست؟

  این آیینی است که برخی در آن متولد شده و برخی دیگر به آن روی آورده اند. این افراد به زندگی پراکنده در سراسر جهان ادامه می دهند.

 2. تعداد بهائیان در ایران چقدر است؟

  در ایران ، بهائیان قابل شمارش نیستند ، اما مهمترین مسئله این است که آنها یک اقلیت مذهبی هستند. به طوری که تعداد ادیان دیگر بسیار بیشتر از آنها است.

 3. بهائیان در کجا زندگی می کنند؟

  مانند هر دین دیگری در هر جای دنیا ، بهائیان در سراسر جهان پراکنده اند. آنها در کشورهای مختلف زندگی می کنند ، اما کشوری نیست که این دین را به عنوان دین رسمی کشور خود معرفی کند.

 4. آیا بهائیت یک دین است؟

  برخی می گویند این یک دین است اما برخی دیگر می گویند این یک دین منحرف است. آنچه متداول است این است که یک دین است و یک دین انحرافی محسوب می شود.

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *