بازی های فکری قرن ها در زندگی بشر محبوب بوده و همیشه در خوشبختی انسان نقش داشته اند. این بازی ها علاوه بر سرگرمی ، حافظه و ذهن را نیز بهبود می بخشند. برخی از این بازی های فکری بسیار قدیمی هستند و امروز قصد داریم یکی از محبوب ترین بازی ها را مورد توجه قرار دهیم. مانکالا یک بازی باستانی است و ریشه های 3000 ساله دارد. در ادامه بازی Mankala را معرفی کرده و با هم بررسی خواهیم کرد. بنابراین امروز با ما همراه باشید و این بازی جذاب و تاریخی را از دست ندهید.

بازی Mancala چیست؟

بازی Mancala چیست؟

شاید نام بازی Mancala را شنیده باشید و دوست دارید در مورد آن بیشتر بدانید. به همین دلیل ما اینجا هستیم تا به سوالات شما در مورد این بازی پاسخ دهیم. قطعاً اولین سوال شما این است که بازی Mankala چیست؟

بازی Mankala را می توان یکی از قدیمی ترین بازی های جهان نامید. این بازی را می توان به صورت گروهی انجام داد و از قوانین خاص خود تشکیل شده است. این بازی به ابزارهای زیادی احتیاج ندارد و شما می توانید با کمترین امکانات این بازی را انجام دهید. به عنوان مثال در کشورهای آفریقایی ، بسیاری از مردم با حفر چاله ها زمین بازی را تشکیل می دهند و همچنین از سنگریزه به عنوان قطعه بازی استفاده می کنند و از این بازی مهیج لذت می برند.

البته نسخه پیشرفته تری هم برای این بازی وجود دارد. این مدل های پیشرفته به صورت صفحه هایی هستند که با استفاده از چوب تراشیده شده ایجاد می شوند. همچنین در این مدل ، دانه های آن از لوبیا ، صدف ، حلزون و مغز میوه تشکیل شده است.

تاریخچه بازی

بسیاری از مردم بر این باورند که مانکالا قدیمی ترین بازی در جهان است. طبق اسناد ، این بازی حدود 3000 سال پیش در حبشه ، تمدن سومر ، قبرس و مناطق مختلف آفریقا و خاورمیانه انجام شده است.

این بازی آنقدر قدیمی است که به سختی می توان آن را در نظر گرفت و طبق شواهد ، این بازی ابتدا برای حسابداری و ثبت محصولات مانند چرتکه در مصر ایجاد شده است. همچنین مدارک دیگری در مصر به صورت تخته سنگ در کف معابد این کشور وجود دارد که نشان می دهد این بازی از سال 1400 قبل از میلاد انجام شده است. علاوه بر این ، چندین پرونده مربوط به مسائل حسابداری در تمدن سومر دیده می شود. بسیاری از مورخان معتقدند که این بازی در ابتدا ابزاری برای فالگیرها و فاتحان بوده است و با گذشت زمان به یک بازی تبدیل شده است.

علاوه بر همه اینها ، اسناد ثبت شده ای وجود دارد که نشان دهنده وجود بازی Mancala در قرن ششم میلادی است. این قدمت تاریخی ، این بازی را به یکی از قدیمی ترین بازی های جهان تبدیل کرده است. در اینجا برخی از قوانین این بازی آورده شده است.

داستان بازی mancala

داستان بازی mancala

همانطور که در بخشهای قبلی مشاهده کردید ، بازی Mankala دارای سابقه ای طولانی است. این عامل باعث شده است که بسیاری از جزئیات مانند اسناد اصلی این بازی و همچنین داستان وی در دسترس نباشد. به همین دلیل ، قطعاً هیچ داستانی از این بازی تا به امروز وجود ندارد.

قوانین بازی مانکالا چیست؟

بازی Mankala فقط از چند قانون ساده تشکیل شده است و همین عامل باعث می شود این بازی در همه سنین انجام شود. صفحه نمایش این بازی از دو ردیف تشکیل شده و در هر ردیف 6 سوراخ وجود دارد. در بالا و پایین صفحه بازی دو مخزن بزرگ به نام “Kola” وجود دارد. در این بازی هر بازیکن 6 سوراخ دارد که به او نزدیک است و علاوه بر این یک کلاه در سمت راست خود دارد.

افراد مبتدی می توانند بازی را با 3 قطعه در هر سوراخ شروع کنند ، اما بازی با 4 تا 6 قطعه جذابیت بیشتری دارد. همچنین رایج ترین نوع این بازی استفاده از 4 قطعه است. در بخش بعدی ، ما به روش بازی Mankala خواهیم پرداخت.

آموزش و پرورش مانکالا

تا کنون با قوانین بازی Mankala آشنا هستید و اکنون وقت آن است که یاد بگیرید چگونه این بازی را با هم انجام دهیم. بازی با تعداد مشخصی از قطعات شروع می شود. هر بازی تمام قطعات را در دست می گیرد و سپس آنها را در جهت خلاف جهت عقربه های ساعت ، یکی یکی در سوراخ های محصول خود و حریف خود می اندازد.

نوبت به بازیکنی می رسد که وقتی آخرین مهره اش به پایان می رسد مهره را پرتاب می کند ، اما اگر آخرین مهره او در سوراخ غیرخالی خودش بیفتد ، این دور بازی هیچ فایده ای برای او ندارد. حال ، اگر او به یک سوراخ خالی سقوط کند ، بازیکن می تواند آن دانه و تمام دانه های موجود در سوراخ رو به روی او را که متعلق به حریف است ، برداشته و در محصول خود قرار دهد. اگر سوراخ روبرو خالی باشد ، بازیکن مهره ای در این بازی دریافت نمی کند.

بازی مانکالا وقتی تمام می شود که تمام سوراخ های یک بازیکن خالی باشد و بازیکن دیگر تمام مهره های خود را به محصول خود منتقل کند. برنده شخصی است که بیشترین مهره را داشته باشد. اگر به دنبال ترفندهای بازی mancala هستید ، در بخش بعدی با ما همراه باشید.

استراتژی بازی Mankala

استراتژی بازی Mankala چیست؟

آموزش بازی Mankala به تنهایی برای پیروزی در بازی Mankala کافی نیست و شما به استراتژی هایی نیاز دارید. در این بازی هیچ استراتژی مدونی وجود ندارد و شما باید با بازی و کسب تجربه استراتژی هایی را برای خود بسازید. البته ، باید توجه داشته باشید که استراتژی ها قابل تکرار هستند و شما دائماً نیاز به ارائه راهکارهای جدید دارید.

خرید بازی Mankala

تاکنون با بازی فکری مانکالا کاملاً آشنا شده و آن را با هم بررسی کرده ایم. حالا شاید شما با خواندن بخشهای قبلی به این بازی علاقه مند شده باشید و دوست داشته باشید آن را بخرید و سپس هزینه آن را پرداخت کنید. اما بهترین راه برای خرید بازی Mankla چیست؟

خرید در فروشگاه قطعاً اولین راهی است که به ذهن شما خطور می کند ، اما باید بدانید که راه اول بهترین راه نیست. بهترین راه برای خرید این بازی خرید آنلاین آن است. خرید از سایت هایی مانند دیجی کالا و آمازون (خارج از کشور) بسیار منطقی و کارآمدتر از خرید حضوری است ، زیرا روند بسیار ساده تری دارد و همچنین می توانید از تمام جزئیات محصول مطلع شوید. بنابراین ، اگر می خواهید بازی Mankala را بخرید ، آن را بصورت آنلاین خریداری کنید و در مدت زمان کوتاهی این بازی را انجام دهید.

آیا ما Mancala را بصورت آنلاین داریم؟

بازی Mankala مانند بسیاری دیگر از بازی های فکری نسخه آنلاین دارد. اما شاید از خود بپرسید که چرا وقتی می توانیم آن را به صورت زنده بازی کنیم ، از نسخه آنلاین آن استفاده می کنیم؟ اول از همه باید بگوییم که هیچ چیز بدون دلیل تولید و ساخته نمی شود و بازی آنلاین Mankala نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما نسخه آنلاین این بازی چه کاربردی دارد؟

باید به خاطر داشته باشید که همیشه شرایطی برای اجرای زنده این بازی وجود ندارد. این همان جایی است که نسخه آنلاین به کار شما می آید. به عنوان مثال ، شما در یک گروه از دوستان خود هستید و دوست دارید Mankala بازی کنید ، اما آنها ابزار این بازی را ندارند. در این شرایط می توانید با دوستان خود و به صورت گروهی به Mankala Online بروید و از وقت خود لذت ببرید.

یا شاید شما تنها هستید و می خواهید این بازی را انجام دهید. اما از آنجا که Mankala یک بازی تیمی است ، نمی توانید آن را به تنهایی انجام دهید ، مگر اینکه از نسخه آنلاین استفاده کنید. اما این نمونه ها فقط تلفن برنامه های بازی Mancala به صورت آنلاین هستند و از ویژگی های بسیاری برخوردار هستند. برای تجربه آنلاین این بازی می توانید با اطمینان به یکی از دو سایت Hot Bet و Tiny Bet مراجعه کنید.

چگونه می توان بازی Mankala را بارگیری کرد؟

شاید تاکنون به سبک آنلاین بازی Mankala علاقه داشته باشید و به دنبال یک روش مناسب برای بارگیری این بازی باشید. روش های مختلفی برای بارگیری این بازی وجود دارد که برخی از آنها بهتر از سایر موارد هستند. یکی از رایج ترین راه ها جستجو در موتور جستجوی گوگل است. می توانید پس از جستجوی بازی در گوگل به یکی از سایت ها بروید و سپس بازی Mankala را بارگیری کنید و سپس هزینه آن را پرداخت کنید.

همچنین ، بهترین راه برای بارگیری بازی Mankala برای اندروید و سایر سیستم عامل ها استفاده از پلتفرم هایی مانند Google Play ، App Store و Bazaar است. این روش بهتر است زیرا در این سیستم عامل ها نوع خاصی از برنامه ها مانند بازی Mankala بسیار زیاد است و همچنین همه آنها ایمن و مورد تایید هستند. بنابراین ، اگر به دنبال دانلود بازی Mankala هستید ، ما این روش را پیشنهاد می کنیم.

دانلود برنامه بازی Mankala می توانید از این لینک کمک بگیرید.

سوالات متداول

سوالات متداول

بازی مانکالا به چه دوره ای برمی گردد؟

ریشه های این بازی به 3000 سال پیش برمی گردد.

چند نفر مانکالا بازی می کنند؟

این بازی به صورت جفت انجام می شود.

ابزار بازی Mankala چیست؟

این بازی از یک صفحه بازی و همچنین چندین قطعه تشکیل شده است.

آیا Mankala یک بازی محبوب است؟

این بازی در کشورهای آفریقایی و همچنین خاورمیانه بسیار محبوب است.

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *