هر زمان که ورزش بوکس به ذهن خطور می کند؛ غیر ممکن است نباید خاطره جورج فورمن قهرمان بوکس جهان را در ذهن فرو برد. این بوکسور قهرمان که افراد برجسته بوکس را شکست داده بود. او استیون سیگال ، بازیگر معروف دفاع شخصی که در آن زمان ستاره سینما بود را شکست داد. از جمله افتخارات این قهرمان بوکس آمریکا ، شکست دادن محمدعلی کلی است. مهم نیست؛ چه جوان باشید چه پیر ، پیر یا جوان ، فرقی نمی کند که ورزش را دوست دارید یا نه. مطمئنا قهرمان قهرمان را می شناسید.

وی در مسابقات عنوان جورج کبیر را از آن خود کرده بود. او فقط به ورزش اکتفا نکرد و علاوه بر بوکس و بوکس ، یک کارآفرین نیز بود. این تاجر بزرگ و موفق علاوه بر تجارت ، ورزش و مسابقات کشیش است. در سالهای آخر زندگی ، وقتی سرطان مانع ورزش او شد. مسابقات بوکس آنالیز شده. این مرد موفق در زندگی شغلی و شغلی خود هرگز زندگی شخصی خوبی را تجربه نکرده است. او چندین ازدواج ناموفق داشت و تا 67 سالگی نتوانست شریک زندگی مناسبی پیدا کند.

بیوگرافی جورج فورمن

بیوگرافی جورج فورمن

جورج ادوارد فرمن در 10 ژانویه 1949 متولد شد. فورمن در مارشال ، تگزاس متولد شد. جورج یک خانواده بسیار بزرگ دارد. او به همراه پدر ، مادر و شش خواهر و برادرش در هوستون زندگی می کرد. جورج کودکی خود را در کنار مادر و ناپدری اش گذراند. ناپدری وی دی جی فورمن بود و جورج از او بسیار جوان بود. او که بزرگ شد ، نام خانوادگی فورمن را گرفت. اما پدر بیولوژیکی او لروی مورهد است. او هرگز با پدرش تماس نگرفت.

وی با پذیرش زندگی در این شکل از خانواده ، آینده ای دشوار و مشکل ساز را برای خود رقم زد. جورج در پانزده سالگی از مدرسه اخراج شد و وقت خود را در کارگاه سفالگری به عنوان یک سفالگر سپری کرد. در شانزده سالگی ، فورمن دچار یک تحول ذهنی شد. ویکی پدیا جورج فورمن این به شما اطلاعات بیشتری در مورد 76 پیروزی این جنگنده می دهد.

جوانی جورج فورمن

جوانی جورج فورمن

وی این کار را پس از دیدن تبلیغات پخش شده از ارتش در تلویزیون انجام داد. او مادرش را ترغیب کرد که او را به خدمت سربازی بکشد. فورمن پس از مدتی خدمت در ارتش به نجاری و سنگ تراشی روی آورد و در این زمینه آموزش دید. وی پس از انتقال به پلیستون ، کالیفرنیا ، با کمک مربی حرفه ای بوکس تمرین بوکس را آغاز کرد. یکی دیگر از علاقه های فورمن فوتبال بود و فوتبالیست محبوب او جیم براون بود. اما بین فوتبال و بوکس علاقه جدی به بوکس را دید. بد نیست بدانید که جو فریزر و روی جونز همیشه از سبک بازی جورج تمجید کرده اند.

تمرینات جورج فورمن

زندگی شغلی و ورزشی جورج فورمن ، بوکسور و بازنشسته معروف آمریکایی ، به دو قسمت اصلی و مهم تقسیم شده است. یکی از اواخر دهه 1960 تا اواخر دهه 1970 که منجر به اولین بازنشستگی وی شد. دیگری از اواخر دهه 1980 و شروع فصل دوم این رینگ که تا سال 2004 و 2005 ادامه داشت دوباره به رینگ بازگشت. وی پس از 50 سالگی وارد رینگ شد. با بیان اینکه آمادگی جسمانی بالا هر کاری را برای یک تمرین با تجربه امکان پذیر می کند .

در هر دو دوره زمانی ذکر شده در بالا. رفتارها و نگرشهای بسیار متفاوت از جورج بزرگ وجود داشت. او در مدرسه ابتدایی خشک ، عبوس و بی رحم بود. و مشت هایش از سنگینی بیش از حد حتی می تواند باعث مرگ افراد شود. اما او رابرت دنیروار را ترجیح داد ، که در آخرین سال های فعالیت هنری خود نقش های کمدی در سینما را به نقش های نمایشی قبلی خود ترجیح داد. در فیلم ، با بازگشت به رینگ ، او تبدیل به مردی با ذوق و شوخ طبعی و حتی بمبی از خنده شد. او تصویری دور از ذهن و جدید از خود ارائه داد. به گونه ای که اعتقاد به شکل دوم با توجه به شکل اول غیرممکن به نظر می رسید.

مسابقه جورج فورمن

در دور اول ، جورج فورمن ، با چهره ای جدی و مشت های خشن ، ابتدا قهرمان مسابقات بوکس آماتور 1968 مکزیکو سیتی شد. وی بعداً به این حرفه پیوست و از زیر سایه محمد علی کلی و جو فریزر که چهره های آنها در اوایل دهه 1970 به قدرت رسیده بود ، بیرون آمد. جورج بزرگ در یکی از وحشیانه ترین ناک اوت های تاریخ در سال 1973 در کینگستون ، جامائیکا ، فریزر را شکست داد. در چند راند توانست حریف را از رینگ خارج کند. در آن مسابقات ، او قهرمان مسابقات سنگین وزن شد.

با این حال دریافت این عنوان فقط حدود یک سال طول کشید. قاره آفریقا پس از رویارویی با محمدعلی کلی که از فریزر عنوان جهانی را از آن خود کرده بود ، در سال 1974 ، در گوشه ای از جامائیکا پایان خوبی نداشت و فورمن در یک واقعه بزرگ به این رقیب و مشهورتر از خودش . فورمن مجبور شد عنوان قهرمان جهان را به محمد علی کلی ، بزرگترین بوکسور تاریخ تحویل دهد.

وقتی جورج بزرگ تصمیم به بازپس گیری این عنوان را نداشت. وی پس از شکست در برابر جیمی یانگ بزرگ ، در سال 1977 بازنشسته شد. وی پس از بازنشستگی در کلیساها به تبلیغ پرداخت. وی توانست به سرعت به عاملی در معرفی و تبلیغ مسیحیت تبدیل شود. به حدی که برخی فراموش کرده اند که او چگونه در حلقه حلقه تکنیک های خود را از بین می برد و خرد می کند.

جورج فورمن و محمد علی کلی

جورج فورمن و محمد علی کلی

روز چهارشنبه ، 30 اکتبر 1974 ، درگیری تاریخی بین دو قهرمان بوکس جهان درگرفت. این نبرد در یک کتاب تاریخ نهفته است. زیرا باید از آن به عنوان قهرمانی سنگین وزن جهان تمجید کرد. سالها پس از آن ، تحلیلگران آن را جنگ واقعی می نامند. این مسابقه نبرد افسانه ای بین دو سنگین وزن جهان ، جورج فورمن و محمد علی بود.

این مسابقه مهم و مهم در یک ورزشگاه در تاریخ 20 مه 1976 در کینشاسا ، زائر برگزار شد که اکنون به جمهوری دموکراتیک کنگو معروف است. محمد علی کلی درست قبل از نتیجه گیری در مرحله هشتم توانست با حذف فورمن را حذف کند.

بازی های مهم George Foreman Boxer

در سال 1967 در شهر نیویورک ، فورمن در دور سوم دونالد والهایم معروف را ناک اوت کرد و به عنوان یک بوکسور حرفه ای شناخته شد. فورمن ، معروف به جورج بزرگ ، در آن سال 13 مبارزه داشت. وی در هر 13 مسابقه خود در سال 1967 رینگ را به دست آورد.

در سال 1970 ، فورمن بدون شک کار خود را به عنوان یک قهرمان سنگین وزن ادامه داد. او در 12 مسابقه خود همه را شکست داد. از جمله مخالفانی که به او باختند ، گریگوری پلاترا بود که در مدیسون اسکوارد گاردن اتفاق افتاد. فورمن پس از آن با ناک اوت فنی بزرگ جورج چاوالو را شکست داد. پس از این پیروزی ، جورج با تکنیک و قدرت بدنی در چهار راند چارلی پولت و در سه راند بوون کرکمن را شکست داد. پرالتا و چووالو اولین بوکسورهایی بودند که طعم فرمن را در جهان چشیدند. در ژانویه 1970 ، طبق گزارش مجله Ring ، پرالتا از لحاظ وزنه برداری در رتبه 10 جهان قرار گرفت. در حالی که در مارس 1971 ، چاوالو شماره 7 را برای خودش گرفت.

در سال 1971 ، جورج کبیر در هفت نبرد دیگر پیروز شد. او همه آنها را با ناک اوت برنده شد. از جمله بازی برگشت مقابل پرالتا ، که او را در دور دهم و فینال در اوکلند ، کالیفرنیا ناک اوت کرد. او همچنین با همین تکنیک بر لوری کادول برتری پیدا کرد. جورج پس از رکوردشکنی 32-0 از سوی WBA و WBC به عنوان مدعی سنگین وزن جهان انتخاب شد.

چند بازی جورج فورمن؟

با این حال ، زمان او دور از حلقه فورمن به مدت طولانی به طول انجامید و او در مارشال ، تگزاس متولد شد. او که اکنون 64 ساله است ، او از سال 1987 به صحنه بازگشت و عجیب است که ده سال بزرگتر از زمانی است که برای اولین بار بازنشسته شد و نزدیک به 20 سال از ورود او به بوکس حرفه ای می گذرد و این به اعتبار او بود. کم نشد.

در این بازگشت ، او به رینگ برگشت ، به جز ردیک بو که در اوج زندگی بود ، به رینگ بازگشت. ایواندر “هالی فیلد” که از خطر کردن و جنگیدن با او امتناع ورزید ، همه کسانی را که مقابل او ایستاده بودند شکست داد. وی سرانجام در نوامبر 1994 با شکست مایکل مور ، دیگر بوکسور آمریکایی که قهرمان جهان WBA بود ، عنوان جهانی را به دست آورد. فورمن در سن 45 سالگی به پیرترین فرد تاریخ تبدیل شد. لقبی که هنوز بوکسور دیگری از مشت فورمن خارج نشده است.

سوالات متداول

سوالات متداول

جورج فورمن در چه سالی متولد شد؟

وی در سال 1949 متولد شد.

نام پدر بیولوژیکی او چه بود؟

لروی مورهد نام پدر جورج بود.

علت مرگ جورج چه بود؟

وی برای اولین بار در 67 سالگی بر اثر سرطان ریه درگذشت.

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *