در این قسمت از مقاله ، می خواهیم در مورد یکی از بوکسورهای قدیمی به نام جو فریزر صحبت کنیم ، برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

بیوگرافی جو فریزر

بیوگرافی جو فریزر

جو فریزر که یکی از افسانه های بوکس است در بین مردم ایران به جو فریزر معروف است. او یکی از مبارزان بسیار خوب و حرفه ای در این زمینه بود و همچنین یکی از بوکسورهای بحث برانگیز دهه 70 بود. آمریکا دلیل شهرت بیشتر او جنگ با محمد علی کلی است ، این دو مبارز دو یا سه بار با یکدیگر جنگیده اند که یکی از آنها دیدار معروف آنها در سال 1975 بود. جو در یک خانواده بسیار فقیر به دنیا آمد و در جوانی به خاطر دوستان بد وارونه بود اما پس از مدتی ، به پیشنهاد یکی از آشنایان ، بوکس خود را از 18 سالگی آغاز کرد و پس از شروع این حرفه ، جو توانست پس از سه سال در المپیک مدال طلای این رشته را بدست آورد ، پس از آن جو افزایش یافت تلاش های او بیش از گذشته باعث افزایش آموزش و همچنین سختی او شد.

جو فریزر و جورج فورمن

جورج فورمن یکی از قدیمی ترین و مشهورترین مبارزان حرفه بوکس است ، وی در مسابقات سنگین وزن دو بار موفق به کسب عنوان جهانی شده است. همیشه یکی از بحث برانگیزترین و مهیج ترین دعواها بین دو مبارز قدرتمند و قابل احترام یعنی جو فریزر و جورج فورمن بوده است. رسانه ها گفته بودند که مسابقات بین این دو مبارز آنقدر برای مردم جذاب است که بعضی اوقات برای دیدن این مبارزات آن روز سر کار نمی رفتند. جو همچنین در سال 1973 به جورج فورمن شکست خورد و برای سومین بار موفق به کسب این عنوان نشد ، که شاید بزرگترین شکست وی بود.

جو فریزر اینستاگرام

جو فریزر ، مبارز سابق بوکس فعالیت چندانی در اینستاگرام نداشت و فقط گاهی اوقات عکس ها یا استوری های خود را برای طرفدارانش ارسال می کرد. جو درباره اینستاگرام گفت که این شبکه مجازی فقط گاهی اوقات عکس ها و انرژی های مثبت را برای یکدیگر منتشر می کند. کافی است ، زیرا دروغ های زیادی توسط کاربران آن در اینستاگرام منتشر می شود.

وی همچنین افزود که فرد نباید تمام وقت و انرژی خود را صرف اینستاگرام کند و باید از زندگی واقعی خود بیشتر لذت ببرد و تجربیات زیادی را در زندگی کسب کند. سخنان جو باعث شده تا طرفداران او بسیار از وی تعریف کنند و حتی در برخی افراد نیز تأثیر مثبت داشته باشد. برای یک نگاه دقیق به این می توانید مراجعه کنید جو فریزر اینستاگرام دیدن.

جو فریزر و جورج فورمن

دعوای محمد علی کلی با جو فریزر

محمدعلی کلی که یکی از با استعدادترین افراد در این رشته ورزشی است نیز توسط کارشناسان بوکس بهترین بوکسور تاریخ لقب گرفته است. افرادی که مبارزات محمدعلی را از نزدیک دیده اند گفته اند: اگر حریف او وزنی برابر محمد علی داشت ، اصلاً نمی توانست در برابر او مقاومت کند. جو فریزر همیشه در مصاحبه ها گفته است که یکی از افتخارات زندگی حرفه ای او رقابت با محمد علی کلی بوده است و این مبارزات نیز برای مردم بسیار هیجان انگیز بوده است ، زیرا هر دو مبارز بسیار قدرتمندی بوده اند. و دستیابی به پیروزی برای هر یک از آنها دشوار است.

محمد علی کلی در یکی از پیروزی های خود مقابل جو در مصاحبه ای اظهار داشت که من هرگز فکر نمی کردم بتوانم جو را در این مبارزه شکست دهم ، زیرا او حریف بسیار قدرتمندی است و اکنون که توانسته ام یکی از بزرگان این تیم را شکست دهم من از مبارزه حرفه ای و همچنین پیروزی در این رقابت بسیار خوشحالم.

حذفیات جو فریزر

او یکی از مبارزان بسیار خوب و حرفه ای در این زمینه بوده است ، همچنین ناک اوت های زیادی نیز انجام داده است ، البته او در طول زندگی حرفه ای خود 5 ناک اوت داشته است که از این طریق توانسته است بسیار مشهور و مشهور شود. ناگفته نماند که او حریف بسیار قدرتمندی برای رقبا بود و در اکثر مسابقات با پیروزی از رینگ خارج شد.

دعوای محمد علی کلی با جو فریزر

بازی های مهم Jo Frazier Boxer

می توان گفت که یکی از مهمترین بازی های او برابر محمد علی کلی بود که به مانیل معروف است و در این مسابقه توانست محبوبیت خود را در بین مردم افزایش دهد. همچنین جو دیگر از بازی های خود با محمد علی کلی معروف به نبرد قرن ، در این مسابقه جو توانست در راند 15 رقیب خود را شکست دهد و برنده مسابقه شود. جالب است بدانید که این اولین شکست در کل زندگی بود که توسط جو انجام شد ، پس از این شکست جو قدرت و استعداد خود را به دیگران نشان داد و همچنین بعد از این مسابقه ، مبارزان متوجه شدند که جو برای آنها حریف بسیار قدرتمندی است . می رود بزرگان بوکس نیز این بازی را بهترین مسابقه جو فریزر می دانند که توانست تا آخر در مقابل حریف مقاومت کند ، دیداری که به گفته خود جو او را به بیمارستان فرستاد و مدت زیادی نمی توانست راه برود . سخن گفتن.

سومین و بی رحمانه ترین مسابقه

همچنین در سال 1976 بین جو و محمد علی کلی درگیری دیگری رخ داد ، بزرگان این ورزش گفتند که این مسابقه سومین و بی رحمانه ترین مسابقه رویایی بین جو فریزر و محمدعلی کلی بود. این مسابقه آنقدر طول کشید و حریفان مشت و ضرباتی به یکدیگر زدند که سرانجام در دور چهاردهم ، وقتی فریزر دیگر نمی توانست ببیند و بدنش فلج شد ، مسابقه متوقف شد. جالب است بدانید که پس از پایان این بازی ، جو اظهار داشت که خجالت ناشی از این شکست تا آخر عمر با من خواهد بود و همچنین کلی در یکی از مصاحبه های خود در مورد این بازی گفت که من تقریبا مجبور شدم در آن بازی بمیر

تعداد بازی های Jo Frazier

چند بازی جو فرازیر؟

فریزر به دلیل قلابهای چپ چپ ویرانگر و قدرتمند خود در دوران فعالیت خود به عنوان یک مبارز شهرت داشت. جالب است بدانید که جیمی الیس ، که در سال 1970 با فریزر رقابت کرد ، توسط قلاب چپ عالی خود یخ زده و فلج شد. او دو بار قهرمان سنگین وزن جهان شد اما در سال 1973 به جورج فورمن باخت و برای سومین بار موفق به کسب این عنوان نشد که شاید بزرگترین شکست وی بود.

فریزر در سال 1976 از دنیای بوکس خداحافظی کرد و اخبار را از طریق رسانه ها به اطلاع عموم رساند ، اگرچه آخرین بار در سال 1981 در رینگ ظاهر شد ، اما متأسفانه در سال 2011 در خانه خود درگذشت. فریزر در طول زندگی حرفه ای خود 37 بازی انجام داده است که در 32 بازی پیروز شد ، 27 بار ناک اوت کرد و فقط 4 بار در زندگی حرفه ای خود شکست خورد و یک بار هم مساوی کرد.

سوالات متداول درباره جو فریزر

جو فریزر کیست؟

جو فریزر که یکی از افسانه های بوکس است در بین مردم ایران به جو فریزر معروف است. او یکی از مبارزان بسیار خوب و حرفه ای در این زمینه بود و همچنین یکی از بوکسورهای بحث برانگیز دهه 70 بود. آمریکا دلیل شهرت بیشتر او مبارزه با محمدعلی کلی است.

کدام مسابقه یکی از مهمترین مبارزات وی است؟

مسابقه او با محمد علی کلی به عنوان نبرد قرن شناخته شد که در آن جو در دور پانزدهم رقیب خود را شکست داد و برنده مسابقه شد. جالب است بدانید که این اولین شکست در کل زندگی بود که توسط جو انجام شد ، پس از این شکست جو قدرت و استعداد خود را به دیگران نشان داد و همچنین بعد از این مسابقه ، مبارزان متوجه شدند که جو برای آنها حریف بسیار قدرتمندی است . می رود همچنین بزرگان بوکس این بازی را بهترین مسابقه جو فریزر می دانند که توانست تا آخر در مقابل حریف مقاومت کند.

جو باعث شکست او در کدام مسابقه شد؟

در سال 1976 بین جو و محمد علی کلی درگیری پیش آمد ، بزرگان این ورزش گفتند که این مسابقه سومین و وحشیانه ترین رویای جو فریزر و محمد علی کلی بود. این مسابقه آنقدر طول کشید و حریفان مشت و ضرباتی به یکدیگر زدند که سرانجام در دور چهاردهم ، وقتی فریزر دیگر نمی توانست ببیند و بدنش فلج شد ، مسابقه متوقف شد. بعد از مسابقه ، جو اظهار داشت که شرمساری ناشی از این است که تا پایان زندگی من از این شکست با من خواهد بود.

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *