گلف نوعی ورزش است که در فضای باز و بدون پوشش انجام می شود و به صورت جداگانه یا تیمی انجام می شود. بازیکنان با استفاده از چوب های مخصوص یک توپ کوچک گلف را در سوراخ زمین می اندازند. به طور کلی ، این بازی در حال پرتاب یک توپ خاص از نقطه شروع بازی به داخل یک سوراخ است که با استفاده از یک یا چند ضربه متوالی مطابق با قوانین و مقررات خاص انجام می شود. و این قوانین باید رعایت شود تا تمام نکات بازی و همچنین سلامتی بازیکن حفظ شود و بدن او آسیب نبیند.

بازی گلف چیست؟

بازی گلف چیست؟

آغاز ورزش گلف به سال 1413 در اسکاتلند برمی گردد. در آن دوره و زمان ، این ورزش فقط توسط افراد ثروتمند و شاهزادگان انجام می شد. از سال 1503 (50 سال بعد) همه مردم توانستند از این ورزش استفاده کنند و این در بین مردم رایج شد. اولین باشگاه گلف جهان در سال 1754 در سنت اندروز ، اسکاتلند ساخته شد. گلف از سال 1924 در ایران رواج دارد. این ورزش به عنوان محبوب ترین بازی های جهان شناخته می شود.

گلف به ظاهر ساده است ، اما یکی از سخت ترین و سخت ترین بازی های جهان است. این بازی به تمرکز قدرت ذهنی و آمادگی جسمانی بازیکنان بستگی دارد. هدف گلف بازان ذخیره شوت های مفید و مفید آنها و کاهش تعداد شوت های آنها است. نحوه چرخش صحیح و چگونگی بدست آوردن چوب در ایجاد یک بازی موفق موثر است. برای موفقیت در یک بازی ، یک بازیکن باید “یکنواختی ، خونسردی و آرامش ، آگاهی عمومی و تمرکز ذهن و حواس” داشته باشد. در حدود سال 1304 با ورود اتباع خارجی به دلیل کشف و استخراج نفت در مناطق نفت خیز جنوب کشور ، بازی گلف وارد ایران شد.

تا قبل از ملی شدن صنعت نفت ، هیچ یک از ایرانیان این کار را نکردند و این در دست خارجی ها بود. در شهر تهران ، این ورزش از سال 1340 به صورت ویژه در باشگاه انقلاب برگزار می شد. پس از انقلاب ، سازمان آن ، ایران فعالیت خود را در قالب کمیته در ماه مه سال 1991 آغاز کرد و با گسترش فعالیت های خود ، به عنوان فدراسیون جمهوری اسلامی ایران معرفی شد. ویکی پدیا گلف آن را یکی از لوکس ترین ورزش ها در میان همه می داند.

بازی گلف در تهران

کلوپ ورزشی تهران که امکانات لازم برای بازی گلف را دارد ، فقط کلوپ انقلابی است. این کلوپ دارای زمینی با شش کیلومتر و 60 هکتار چمن است اما به دلیل کمبود نورافکن مناسب روزانه از این زمین استفاده می شود. زمین های گلف در شهرهای دیگری مانند اهواز ، مسجدسلیمان ، آبادان و اصفهان ساخته می شود ، اما زمین خاکی است. مسابقات دیگری نیز در زمین گلف باشگاه انقلاب تهران برگزار می شود ، از جمله مسابقات پایان فصل ، مسابقات جام دیپلماتیک ، مسابقات جوانان و بزرگسالان ، مسابقات قهرمانی باشگاه های کشور و مسابقات جام فجر.

گلف بازی گلف آنلاین

بازی گلف جدا از اینکه افراد می توانند در کلوپ های خاص این ورزش به صورت حضوری بازی کنند ، بازی های آنلاین گلف نیز وجود دارد که علاقه مندان به این بازی می توانند به راحتی از آنها استفاده کرده و لذت ببرند. شما می توانید در بازی های مختلف گلف در سایت هایی مانند سایت Hot Bet و سایت Tetel Bet شرط بندی کنید.

چگونه گلف بازی کنیم؟

چگونه گلف بازی کنیم؟

ما می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه گلف بازی کنیم. در محیط های باز و بین درختان و چمنزارهای طبیعی بازی می شود که راحتی و آرامش درونی را برای فرد ایجاد می کند. این یک ورزش بسیار مفید و مناسب برای افراد مسن است زیرا گلف مانند بسیاری از ورزش های دیگر نیست و حرکات سریع و فشار زیادی به عضلات ندارد. روش بازی گلف به این صورت است که بازیکنان مخالف یکدیگر نیستند بلکه در کنار یکدیگر هستند و هر فرد سعی می کند توانایی خود را افزایش دهد. در واقع ، آنها بازیکنان را بر اساس توانایی های شخصی و افزایش مهارت هایشان می سنجند. زمین بازی تقریباً بین 30،000 تا 40،000 متر مربع است. برای بازی گلف ، افراد باید کفش های مخصوص ناخن داشته باشند تا در هنگام ضربه زدن به پای بازیکن ، تکان نخورند. لباسهای مناسب برای راحتی حرکات بدن از ماده خاصی دوخته می شود.

گلف چیست؟

گلف به دو روش بازی می شود. در روش اول ، بازیکن همزمان با حریف خود بازی می کند و بازیکنی که توپ را بیش از یک بار به سوراخ ها بیندازد ، برنده اعلام می شود. در روش دوم ، هر بازیکن باید رو در رو با تمام بازیکنان تیم بازی کند. برنده بازیکنی است که بتواند توپ را با ضربات کمتری به سوراخ بیندازد. زن و مرد می توانند گلف بازی کنند. از سال 1960 ، قوانین و مقررات جدیدی برای گلف معرفی شده است. گلف آفلاین نیز اخیراً در دسترس بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند با سیستم عامل های مختلف است.

بازی گلف را یاد بگیرید


بازی گلف را یاد بگیرید

برای بازی گلف به یک کیسه مخصوص نیاز دارید تا چهارده چوب گلف در آن قرار دهید. زیر گونی چرخ هایی وجود دارد که باعث می شود بازیکن به راحتی گونی خود را حمل کند و در تمام قسمت های زمین بچسبد. از هر یک از چوب ها برای بازدیدهای مختلف استفاده می شود. حدود چهار تا پنج ساعت طول می کشد. هدف این است که با چوب های مختلف و کمترین تعداد ضربه به توپ در هجده سوراخ برخورد کنید.

فیلم های بازی

فیلم های مختلفی از گلف وجود دارد و برخی از فیلم ها مربوط به ضربه زدن به توپ در فواصل مختلف ، یا انجام مکان های مختلف یا بازی توسط افراد مشهور است. در برخی از فیلم ها ، گیم پلی بازی نیز آموزش داده می شود.


تجهیزات گلف بخرید

قیمت یک توپ گلف تقریباً 80،000 تومان ، قیمت یک ست کامل گلف ویلسون آمریکایی تقریباً 20،000،000 تومان ، قیمت سر فلزی باشگاه گلف فلزی تقریباً 270،000 تومان و ((قیمت هر یک از اقلام بسته به مواد و مارک آن) برای خرید تجهیزات می توانید به سایت های معتبر مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

قوانین گلف

قوانین با توجه به تعاریف آنها ثبت می شود ، که باید تا حدودی با آنها آشنا باشیم. قبل از شروع بازی ، قوانین محلی را از روی کارت به نام Score بخوانید تا در طول بازی اطلاعات کافی داشته باشید. روی توپ خود علامت مشخصی بکشید زیرا اکثر بازیکنان با یک نوع توپ بازی می کنند و اگر روی توپ خود علامتی نداشته باشید ، گم شده در نظر گرفته می شود. تعداد چوب ها را به خاطر بسپارید (معمولاً فقط می توانید 14 چوب به همراه داشته باشید. خودتان را به شخص دیگری ندهید).

در یک زمین نمی توانید همزمان یک ضربه تمرینی داشته باشید. توپ را از جایی که افتاده بازی کنید و موقعیت خود را تغییر ندهید. محلی که توپ شما در آن قرار دارد منطقه ای است که خط و جهت بازی شما را تعیین می کند ، بنابراین نمی توانید هر چیزی را که با حرکت ، خم شدن یا شکستن آن ثابت یا رشد کرده باشد ، درست کنید مگر اینکه مطابق با قوانین و مقررات باشد. .

قوانین گلف

سوالات متداول

جنسیت توپ گلف چیست؟

توپ گلف از لاستیک ساخته شده است ، سطح خارجی آن با روکش پلاستیکی پوشانده شده است که سوراخ هایی برای دقت بیشتر روی سطح آن وجود دارد.

چند نوع باشگاه گلف وجود دارد؟

سه نوع کلوب گلف وجود دارد: چوب ، آهن و سفالگر. بسته به ویژگی هایی که ضربه دارد ، نوع چوب ضربه به توپ از نظر طول دسته و زاویه صفحه متفاوت است. مجموعه کامل گلف از 14 قطعه تشکیل شده است: چهار قطعه چوبی ، نه قطعه آهن و یک سفالگر.

اصطلاح گلف چیست؟

سوراخ در زمین گلف “Hull” نامیده می شود. به آن باشگاه گلف گفته می شود. پایه ای که توپ روی آن قرار می گیرد “T” نامیده می شود. به سطحی که سوراخ روی آن واقع شده است “سبز” گفته می شود. بازیکنان براساس نمره تعادلی به نام Handicap رتبه بندی می شوند. چوبی که برای اولین و دورترین ضربه استفاده می شود “راننده” نامیده می شود. به تعداد شلیک های استاندارد برای ارسال توپ به داخل سوراخ “par” گفته می شود. برای ایجاد هیجان در گلف ، موانع طبیعی مانند یک درخت ، یک برکه و یک منطقه شنی “بونکر” قرار داده می شود.

چند بازی گلف برگزار می شود؟

گلف هم به صورت انفرادی و هم به صورت گروهی انجام می شود و این بازی از آن دسته بازی هایی است که در فضای باز برگزار می شود و در محیط مسقف و سرپوشیده برگزار نمی شود.

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *